»Ko smo videli, kaj se je zgodilo, smo dali kontakt naprej na naše govedorejsko društvo v Mozirju. S predsednikom sva organizirala, da se je krma začela zbirati. Včeraj je že prišel prvi tovornjak s krmo, ki jo bomo danes predali kmetu, ki mu je čisto vse poplavilo.«
»Načrtujemo, da bodo imeli tisti kmetje, ki so izgubili krmo, čez zimo in daljše obdobje dovolj krme za preskrbo svojih živali.«
»Ne vem, zakaj imamo Petrol sploh v Sloveniji. V 21. stoletju ne moreš natočiti goriva v kmetijski stroj, da bi lahko pospravil krmo.«
»Kmetje bodo imeli zaradi znatnega dviga cen gnojil in drugega repromateriala za pridelavo precej težav z zagotavljanjem krme za rejo živine, lahko pa zaidejo celo v finančne težave.«
»Sebe tu ne morem izpostaviti. Sem oškodovan, ampak ne tako, da ne bi mogel pomagati naprej. Določene kmetije so bile popolnoma poplavljene, odneslo jim je vse. Zato bo pomoč razširjena na celotno območje.«
»V Krmi imamo ujetih približno 90 ljudi, med njimi je 35 slepih oziroma slabovidnih s 35 spremljevalci, ki so tam ujeti, ker se je na cesto v Krmo porušilo neverjetno število dreves.«
»Poškodovani so bili po eni strani objekti za opravljanje dejavnosti, delovni stroji, pripomočki in živina, poleg tega pa tudi hiše, v katerih bivajo.«
»Ogromno dela je še vedno tudi na območjih poplav in neurij. Določena območja, ki so med drugim tudi izhodiščne točke pohodnikov v naše gore, so zaprta. Med drugim gre za dolino Radovna, Krmo, Kot, Drago itd. Prepovedi so označene s prometno signalizacijo. Zato pozivamo k upoštevanju prometnih pravil in napovedujemo strožji nadzor.«
»Če bomo želeli, da kmetije obstanejo, moramo poskrbeti za kmete in kmetice in za mlade, ki odhajajo s kmetij.«
»Počakati moramo, da se voda spusti, preden lahko vidimo celotno škodo. Vendar sem imel izgube pri piščancih, finančne izgube v smislu semen in opreme, tako da je danes res težko.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju